Українська мова і література
Український інститут книги - державна установа при Міністерстві культури та інформаційної політики України, покликана формувати державну політику у книжковій галузі, провадити промоцію книгочитання в Україні, підтримувати книговидавничу справу, стимулювати перекладацьку діяльність, популяризувати українську літературу за кордоном.
На всі двісті - готуємо до ЗНО з української на всі двісті!
Є-мова - це освітня платформа громадської організації "Український світ", яка має на меті створити українськомовний культурний простір.
Мova.info - тут знайдеш правила правопису, добірку словників і підручників, довідкову служба, де є відповіді на найпоширеніші запитання. А прочитавши електронний підручник на сайті, у якому пояснено всі тонкощі української мови, зможеш пройти інтерактивне тестування.
УКРЛІТ - українська література.
МОВА ДНК нації- освітній
проєкт для тих, хто хоче вдосконалити свої знання української мови.
Олександр Авраменко - не лише викладач Київського університету ім. Бориса Грінченка та автор підручників з української мови, а й, мабуть, найвідоміший учитель української мови в нашій країні. Усе це завдяки коротким і цікавим «експрес-урокам української», які він регулярно проводить у межах «Сніданку з 1+1». Олександр із задоволенням відповідає на непрості запитання глядачів, допомагає розібратися з нюансами слововжитку, боротися з русизмами у мові, запам'ятовувати наголоси та нові прислів'я і приказки, підбирати правильні закінчення та ще багато-багато іншого.
Slovotvir - майданчик для перекладів запозичених слів.
Офіційний сайт української мови - повна база правил усіх розділів мовознавства, підручники з української мови для шкільної програми, словник синонімів, актуальні зміни в правописі та можливість ставити запитання, відповіді на які ви не знайшли на цьому сайті, - ресурс стане в нагоді школярам та їх батькам, а також тим, хто не байдужий до власного загального розвитку та прагне досконало вивчити українську мову.
Ukrlib - найбільша в інтернеті електронна бібліотека української літератури, яка крім українських книжок пропонує також літературну енциклопедію, біографії, шкільні твори, учнівські реферати, стислі перекази змісту творів з української та зарубіжної літератури.
Тренажер з правопису української мови
Тренажер з правопису української мови
Тренажер з правопису української мови.
Українська казка (старенький сайт)
Аphorism - давня мудрість. Прислів'я, приказки. Народні прикмети. Афоризми Українська афористика. Тисяча цитат.
Лайфхак українською - цей ресурс був створений у 2017 році і зараз функціонує в двох форматах: телевізійний проект від телеканалу «UA: Перший», який можна переглянути на каналі в YouTube, та у аудіоформаті на сайті Українського радіо. Кожен випуск програми присвячений певній темі, наприклад, ведучі розповідають, як правильно вживати наголоси, вітати зі святами і дякувати, пояснюючи на прикладах життєвих ситуацій, тим самим максимально спрощуючи завдання вивчення мови.
languagetool - онлайн-ресурс, що допомагає
перевірити, наскільки моя граматика української мови відповідає правилам та вірно
використовується у текстах та спілкуванні. Також цим інструментом можна
перевірити орфографію та стилістику в українських текстах. Максимальний розмір
тексту на перевірку безкоштовною версією - 20 тисяч символів. Також до
комп'ютера можна завантажити додаток, щоб користуватись ним безпосередньо у
браузері. Зручно, що помилкове слово підсвічується в тексті певним кольором
залежно від типу помилки. А коли наводите курсор, вам пропонуються більш
благозвучні варіанти заміни.
Словопис - Інтерактивний словник рідковживаних українських слів у форматі коротеньких відео. Це мультимедійний проект студентів і викладачів Київського університету імені Бориса Грінченка, покликаний популяризувати мову. З цих відео ти довідаєшся, що таке «фляндрівка», «куманець», «репети». А ще дізнаєшся про історію популярного нині слова «трампилося».
iLearn - На цьому ресурсі є відеолекції не лише з української мови (охоплюють основні розділи мовознавства), а і з української літератури, історії та математики. Уроки тривають приблизно півгодини, протягом яких ти не просто ознайомишся з правилами, але й почуєш безліч прикладів їх застосування у реальному житті.